Jak dbać o drewniany zegarek

Home / Zegarki z Drewna - Blog Woodlans / Jak dbać o drewniany zegarek

Posiadasz drewniany zegarek? Moje gratulacje. Na pewno długo będzie Ci służył. Od teraz będzie towarzyszyć Ci wszędzie tam, gdzie się udasz. Musisz jednak pamiętać o odpowiedniej konserwacji. To znacznie przedłuży żywot zegarka, który będzie narażony na deszcz, śnieg, słońce i wahania temperatury. Przygotowałem dla Ciebie kilka przydatnych rad.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim pamiętaj, że to bardzo wytrzymały produkt, ale jednak Twojemu zegarkowi z drewna może zaszkodzić wiele rzeczy, nie tylko wspomniane już warunki pogodowe. Posiadając taki zegarek, warto unikać kontaktu z detergentami, perfumami, kosmetykami, słoną wodą i chlorem, które mogą wpłynąć na barwę drewna.

Dodatkowo warto unikać wody. Co prawda moje drewniane zegarki są pokryte odpowiednim woskiem i impregnatami – impregnat na bazie wosku pszczelego stosuję w zegarkach WoodLans od 2012 roku, jednak nie warto celowo kusić losu i moczyć zegarka. Przed kąpielą warto więc go ściągnąć, nie wykonuję modeli wodoodpornych. Podobnie należy uważać na ekstremalnie niskie i wysokie temperatury.
Warto także wspomnieć o tym, że zegarek z drewna jest narażony na uszkodzenia mechaniczne. Drewno dębowe które stosuję do produkcji jest odporne, ale wszystko ma swoje granice.

Jak pielęgnować drewniany zegarek?

Tak samo jak ochrona przed negatywnymi czynnikami z zewnątrz, ważna jest także odpowiednia pielęgnacja. Zarówno kopertę, jak i bransoletę należy czyścić z kurzu, brudu i wilgoci. Możesz skorzystać przy tym ze specjalnych preparatów do czyszczenia drewna, które usuną zabrudzenia. Środki te nie mogą jednak zwierać alkoholu, bo on niszczy strukturę drewna.

Zegarki wykonywane z drewna są przede wszystkim funkcjonalne, ze względu na swoją lekkość i wysoką wytrzymałość. Jednak pomimo faktu, że naturalne drewno dębowe wyróżnia się dużą trwałością i odpornością, a dodatkowo produkty Woodlans zabezpieczane są woskiem pszczelim, warto zadbać o swój zegarek. Dzięki temu zachowa swój niepowtarzalny urok przez wiele długich lat.

POST A COMMENT