Aktualności

Historia WOODLANS

To było mniej więcej tak:
W 2011 roku pierwszy raz zobaczyłem drewniane zegarki, które w XIX wieku robiła rodzina Bronnikov z Rosji, pierwszy drewniany zegarek został wykonany w 1837 roku, podobno kupił go przyszły Car, Aleksander II. Chciałem mieć coś takiego. Z tartaku załatwiłem kawałek najlepszego drewna dębowego, w castoramie kupiłem pilniki i ręczną frezarkę oraz szlifierkę. Od początku chciałem, żeby moje zegarki z drewna miały porządne serca, więc sięgnąłem po sprawdzone i niezawodne japońskie mechanizmy Citizena. Wiedziałem co chcę, z pomocą googla ogarnąłem podstawowe umiejętności związane z obróbką drewna i sztuką zegarmistrzowską, no i po 6 dniach miałem swój pierwszy zegarek z drewna. Design był raczej spowodowany ograniczeniem materiału i funkcjonalnością niż chęcią zdobienia. Stworzyłem bardzo minimalistyczny projekt, założyłem na rękę i z dumą pokazałem go światu. Po kilku miesiącach miałem już trochę zamówień, więc stworzyłem markę Woodlans, założyłem fanpejdż na fejsie, napisałem do mediów, ukazało sie kilka artykułów, wystąpiłem w kilku programach i audycjach radiowych, potraktowałem to jako sposób na dorobienie po pracy w korporacji, jednak po kilku miesiącach okazało się, że na tą pracę w korporacji nie mam już czasu. Nie planowałem tego, to się po prostu wydarzyło. Przez te kilka lat przyswoiłem ogromną wiedzę związaną z zegarmistrzostwem, którą nie da się zdobyć w żadnej szkole. Dzisiaj wiem, że to była dobra decyzja. Dużą przyjemność sprawiają mi precyzyjne czynności związane z obróbką drewna i montażem mechanizmów zegarkowych. Narodziny każdego kolejnego egzemplarza są dla mnie bardzo przyjemnym doświadczeniem. Bieżące działania marketingowe pomieszały się z moim prywatnym życiem i dobrze mi z tym. I wiecie co? żaden biznes plan by tego nie przewidział, lubię tą wolność działania. WOODLANS nauczył mnie pokory do każdej mijającej sekundy. Tutaj nie można się pospieszyć, każda czynność ma swoje tempo i czas. Robię to wszystko dla przyjemności od 2011 roku :)
Michał Napierała


drewniane zegarki, zegarki z drewna

LANS to chwalenie się czymś w pozytywnym sensie. Lansujemy się jeśli faktycznie mamy czym, posiadamy coś unikatowego co ma niewielu i co wzbudza bezsporny podziw.

Pierwszy zegarek z drewna wykonałem w 2011r. Wszystkie drewniane zegarki wykonuję ręcznie. Produkuję zegarki z drewna dębowego. Każdy drewniany zegarek oznaczam kolejnym numerem.

Kontakt
Michał Napierała
tel 791039206 woodlans.pl@gmail.com
30-527 Kraków ul. Nadwiślańska 11/101

Dostawa - kurier DHL - do 2 dni
przelew = 15zł, pobranie = 30zł

Historia Woodlans