Z(ręczny) biznes. Mój drewniany zegarek w magazynie Businessman.

Home / Zegarki z Drewna - Blog Woodlans / Z(ręczny) biznes. Mój drewniany zegarek w magazynie Businessman.

O mojej pasji, biznesie i sposobie na życie opowiadam w magazynie BUSINESSMAN …tutaj nie ma miejsca na anonimowość, trzeba być poniekąd celebrytą, firmować produkty swoją twarzą i nazwiskiem. Klient wymaga szczerości, ale to nic nowego, jest wielu twórców, którzy działają na tym rynku naturalnie, dobrze sobie radzą bez wsparcia działów sprzedaży i marketingu. – mówi Michał Napierała, twórca Woodlans oferujący ponadczasowe i minimalistyczne w formie zegarki z drewna.

Ta krakowska pracownia projektuje i wytwarza drewniane zegarki. Damskie i męskie czasomierze wykonywane są ręcznie z dębu zabezpieczonego pszczelim woskiem. Każdy egzemplarz ma indywidualny numer. Podobnie jak w przypadku klasycznych zegarków istnieje możliwość wymiany baterii oraz zmiany długości bransolety. Każdy drewniany zegarek wykonuje Michał Napierała, stosując standardy zegarmistrzowskie.

Podstawą udanych biznesów handmade jest kreatywność. Natomiast największym ich wrogiem jest kopiowanie i podrabianie gotowych rozwiązań i innych produktów. To właśnie osoby, które mają głowy pełne pomysłów, potrafią na stałe zadomowić się na rynku rękodzielniczym. Firmy, które próbują udawać rękodzielnictwo pojawiają się i szybko znikają.

Rękodzieło to nie biznes na którym można zarobić miliony. Często twórcy przez długi czas muszą dokładać do interesu, zanim wyjdą na swoje. Przede wszystkim kieruje nimi pasja i chęć tworzenia. Pieniądze schodzą na drugi plan.

POST A COMMENT